מאמרים

איך תגדיל את סיכוייך לעבור אודישן?

אנשים רבים השואפים להיות שחקנים, הולכים אל אודישנים לסדרות, מתוך תקווה לזכות בתפקיד. התפקיד יכול להיות גדול או קטן, השחקן יכול להיות בעל ניסיון באודישנים או שיכול להיות שזו הפעם הראשונה שהוא ניגש להיבחן. דבר אחד בטוח – כולם תמיד נרגשים.

ראשית, לא צריך להתרגש מעצם ההתרגשות עצמה - גם שחקנים מוכרים ומנוסים, עדיין אומרים שהם מתרגשים כשהם ניגשים אל אודישנים לסדרות, ואפילו הכוכביה הכי גדולים בהוליווד מודים שכל אודישן עדיין מלחיץ אותם - אז ברור שגם לכם מותר להתרגש קצת או אפילו הרבה. תמיד יגידו לכם שמה שחשוב זה לנתב את ההתרגשות למקום חיובי - שזה יניע אתכם להיות הטובים ביותר בזמן שאתם ניגשים לאודישנים לסדרות. אבל איזה עוד עצות יש כדי להתמודד עם ההתרגשות?

 

לעבור בהצלחה אודישנים לסדרות

אחד מהכללים הראשונים הוא להגיע מוקדם. כן, אנחנו יודעים שדווקא בגלל ההתרגשות תחשבו שאולי כדאי לבצע עוד כמה חזרות, לקחת עוד כמה נשימות ושאיפות ולעשות תרגולי הרגעה - אבל כשזה נוגע אל אודישנים לסדרות, כדאי דווקא לקום מוקדם בבוקר, ולתת את כל מה שיש לכם כבר בהתחלה. כך, במקום להתבוסס בכל מיני מחשבות, התבלטויות ומתח - פשוט תלכו ותעשו את האודישן מוקדם, וישר תרגישו איך זה מקל לכם.

טיפ נוסף של אודישנים לסדרות הוא כמובן לא לקחת את הנושא הזה לקיצוניות השנייה - אנשים רבים חושבים שאם הם יפגינו מעין אדישות, הדבר דווקא יעודד את ההפקה לקחת דווקא אותם. כמובן שרצוי לאמץ גישה אחרת. זכרו שההפקה אמנם מחפשת אנשים שלא יגמגמו מול המצלמה, אבל היא גם מחפשת שחקנים שבהחלט רוצים להיות מול המצלמה, ורוצים להשיג את התפקיד. בסופו של דבר אם עברתם אודישנים לסדרות, זה סימן שהרשמתם את ההפקה, והבהרתם שאתם מוכנים בהחלט לעשות הרבה דברים כדי לקבל את התפקיד. לכן חשוב לתת את כל מה שיש לכם בזמן האודישן עצמו, ופשוט לשים לרגע בצד את ההתרגשות הקטנה. לפעמים גם שתיית מים או מאכל קל לפני האודישן עוזרים לנו להתמודד עם ההרגשה - זה בהחלט הזמן שבו מותר לכם להתפנק עם מאכל שאתם אוהבים.

 

אז איך בעצם מגיעים לאודישנים לסדרות?

על מנת להגיע לאודישנים לסדרות, צריך קודם כל לקבל אליהם זימון מסודר. לא כל אחד יכול פשוט להיכנס למלהק ולבקש להיבחן עבור תפקיד מסויים. הדרך לקבל את אותו זימון היא דרך סוכנות אמינה ומסודרת, בעלת קשרים בתעשיית הבידור המקבלת מההפקה בקשה לשלוח אליה לאודישנים את האנשים המתאימים לתפקיד.

אחד מהתפקידים החשובים בכל סדרה הוא תפקיד הביט. ביט הוא תפקיד משחק עם טקסט קצר ותפקיד קטן בסצנה. תפקיד הביט, לרוב גם דורש אודישן ולכן בחלק מהאודישנים לסדרות יבחנו גם לתפקידי ביט.

תפקיד הביט הוא דרך מצויינת לבצע את דריסת הרגל הראשונה בעולם הבידור, לקבל ניסיון בתחום המשחק וכמובן לקבל על זה יותר כסף.

 

סוכנות כאנ גאה לייצג מגוון רב של ביטים הלוקחים חלק בסדרות, בפרסומות ובתוכניות הטלוויזיה המובילות בישראל.

אז אם אתם רוצים שהחלום של אודישנים לסדרות יתחיל קצת להתקרב, או סתם רוצים לטעום קצת מעולם הבידור-  צרו קשר עוד היום עם סוכנות כאנ.