מאמרים

כל מה שחשוב לדעת על ליהוק של ילדים לפרסומת

כולם אומרים לכם שהילד שלכם פשוט מתאים לככב בפרסומת. האמת? יש סיכוי טוב שהם צודקים. היום ליהוק של ילדים לפרסומת נפוץ מאד. פרסומות רבות מתהדרות בילדים - משום שקהל היעד הוא ילדים, כך שצריך מישהו שהילד יוכל להזדהות איתו. לעתים הליהוק של ילדים לפרסומת הוא בכדי לדמות הרגשה של משפחתיות או של אווירה קהילתית. אך, לא משנה מהן הסיבות - היום בכל כמעט בכל הפסקת פרסומות, אפשר למצוא ילדים. אז אם גם הילד שלכם רוצה לקחת בזה חלק, מה חשוב לדעת לפני שקופצים למים?

 

כדאי לברר על ליהוק של ילדים לפרסומת

ראשית, חשוב שהדרישה תבוא מהילד עצמו. בררו עם עצמכם האם הילד שלכם באמת ובתמים רוצה לקחת חלק בפרסומת, או שמדובר באיזו גחמה אישית שלכם או של מישהו מקרוביכם. אם הילד שלכם באמת רוצה, כדאי ליצור קשר עם סוכנות שמלהקת ילדים לפרסומת. מאוד חשוב, כמובן, לברר כי הסוכנות שמלהקת ילדים לפרסומת היא סוכנות הוגנת, שלא גובה ממכם, ההורים, סכומים גבוהים של כסף בעבור ניהול או הרשמה, ולא מבטיחה הרים וגבעות.

בנוסף צריך לזכור כי היום ליהוק של ילדים לפרסומת הוא בעיקר על בסיס המראה החיצוני שלהם, והיום מחפשים מגוון רחב מאד של ילדים - צעירים יותר ומבוגרים יותר. גבוהים ונמוכים. בהירים וכהים – הרי את כולם אנחנו רואים בפרסומות.

יש כמה חוקים שכדאי לדעת על ליהוק של ילדים לפרסומת.

 ראשית, אם יש ליהוק של ילדים לפרסומת, שהם מתחת לגיל 15 - הדבר חייב להיעשות באישורו של משרד הכלכלה. לכן, אם אתם והילד שלכם קיבלתם הזמנה ליטול חלק בהפקה שמלהקת ילדים לפרסומת, בררו עם ההפקה ועם הסוכנות האם אכן יש אישור. חשוב להגיד שהאישור הוא לגיל שנה ומעלה. אם ראיתם פרסומת עם תינוק מתחת לגיל שנה - סימן שהיא צולמה בחו"ל, וזאת מתוך התחשבות ברגישות מצבו של התינוק.

כמו כן, בכל הנוגע לליהוק של ילדים לפרסומת על פי גיל, החוק קובע כי ככל שהילד מבוגר יותר - כך מותר להעסיק אותו במשך יותר שעות. חשוב לברר כמובן את שעות הצילום עם ההפקה והסוכנות קודם לכן.

 

סוכנות כאנ מלהקת ילדים לפרסומת

פעמים רבות, הליהוק של ילדים לפרסומת, הוא בתור ניצבים בלבד. ליהוק שכזה של ילדים לפרסומת, דווקא יכול להתאים מאד לכם ולילד שלכם - מצד אחד הילד שלכם יזכה להגשים חלום ולהופיע בפרסומות, אבל שעות הצילום יהיו מועטות יותר והתפקיד קטן ולא דורש טקסט. כך הם גם יופיעו בפרסומת - וגם לא יחושו מותשים.

במקרים בהם יש דרישה לילדים בפרסומות בתפקידי ביט או שחקן, יהיה צורך גם באודישנים. כמובן שבמקרה כזה חשוב שלילדכם יהיה ביטחון עצמי גבוה ושיהיה סבלני וחברותי. ימי צילום עשויים להיות מאוד ארוכים ומתישים וכוללים אנשים רבים על סט הצילומים, אנשים שזרים לילדכם.

 חשוב לזכור, שבכל מקרה שבו מלהקים ילדים לפרסומת - גם הילד בתפקיד הראשי לא יופיע יותר מכמה שניות בתוך הפרסומת, עקב אורכה הקצר ממילא.

סוכנות כאנ גאה להיות סוכנות מובילה גם בתחום הילדים בפרסומות. הילדים המיוצגים ע"י סוכנות כאנ, משתתפים בהפקות הפרסומות השונות בארץ, ואת הכסף שתקבלו תוכלו כמובן לחסוך לטובתו של הילד.