מאמרים

עושים סדר במונחים של תעשיית הבידור

תעשיית הבידור בישראל מכילה כל מיני מושגים שלחלק מאיתנו יכולים להישמע קצת זרים כמו צילומים, אודישנים וכיו"ב. המאמר הבא בא לעשות כולם קצת סדר במונחים, על מנת שגם אתם תכירו את התעשייה קצת יותר טוב, ומי יודע -  אולי גם תיקחו בה חלק.

 

על צילומים, אודישנים ועוד

אודישנים - אודישנים הם למעשה המבחן שההפקה עושה לכל מי שרוצה לקחת בה חלק בתור שחקן. חשוב להגיד שגם שחקנים ראשיים, גם שחקני משנה וגם ביטים צריכים לעבור אודישנים. מי שלא צריכים אגב לעבור אודישנים, הם ניצבים , עליהם נסביר בהמשך.

 

צילומים - צילומים כשמם כן הם - התהליך שבו מסריטים את התכנית, הפרסומת או הסרט המדובר. צילומים יכולים להימשך במשך מספר שעות, ולפעמים צילומים יכולים לארוך מספר ימים או שבועות. אם אתם משחקים תפקיד מסוים בהפקה, חשוב כמובן לבדוק לכמה ימי צילומים אתם תצטרכו להגיע, וכמה כסף מקבלים תמורת אותם ימי צילומים.

 

שחקן - שחקן הוא כל מי שלוקח חלק בהפקה, ויש לו גם תפקיד של ממש בהפקה. שחקן כאמור צריך לעבור אודישנים, משום שהוא אמור לשחק דמות מוגדרת, עם אפיון מסוים ואופי מסוים - בין אם הוא מופיע בסרט במשך חמש דקות או שהוא הגיבור של הסרט. כמו כן, שחקן צריך לא רק לעבור אודישנים, אלא גם להגיע למספר רב של ימי צילומים.

 

ניצב - ניצב הוא למעשה אדם שנמצא ברקע של הצילומים. אין לו שורות או טקסט, והתפקיד שלו הוא להשתלב בתוך סצנות מסוימות, בכדי להגביר את האמינות שלהן. ברוב המקרים מבחינת זמן מסך, ניצב יכול להופיע בין מספר שניות למספר דקות. חשוב לציין, כי ניצב לא צריך לעבור אודישנים, וכשמדובר על ימי צילומים - ברוב המקרים, מדובר על יום צילומים אחד או שניים לכל היותר. הכסף שניצב מקבל עבור ימי צילומים יכול להשתנות בין ההפקות השונות והתקציב שלהן וגם בין סוכנויות הניצבים השונות, לכן חשוב לבחור בסוכנות ניצבים שמשלמת סכומים הוגנים לניצבים שלה.

 

ביט - ביט הוא למעשה תפקיד משחק קטן שיש לו שורת טקסט קצרה. חשוב לציין שגם ביט, למרות שיש לו טקסט הוא איננו שחקן –אך לעיתים נדרשים ממנו אודישנים על מנת לבדוק את היכולות הוורבליות שלו. בניגוד לשחקן,  לביט בדרך כלל, לא יהיו ימי צילום רבים.

 

נרשמים לסוכנות כאנ

חולמים לטעום מעולם הבידור ? תמיד רציתם להיות חלק מעולם ההפקות? לעשות את הצעד הראשון בתעשיית הטלוויזיה? סוכנות כאנ, היא בהחלט התשובה בשבילכם! הסוכנות מייצגת אנשים מכל רחבי הארץ, ומשיגה עבורם תפקידים במגוון רחב מאד של צילומים והפקות . המיוצגים של כאנ משתלבים בהפקות כמו ארץ נהדרת, מצב האומה, סברי מרנן, איש חשוב מאוד, זגורי אימפריה, חטופים, הומלנד, עספור, היפה והחנון, ניויורק ועוד ועוד סדרות, פרסומות והפקות שונות.